Oferta Lukas Metal

OBRÓBKA SKRAWANIEM Łódź

Obróbka skrawaniem cnc to proces technologiczny polegający na usunięciu nadmiaru materiału w celu uzyskania pożądanego kształtu obrabianego przedmiotu. Metoda znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Stosowana jest do produkcji elementów prostych, takich jak śrubki i nakrętki, jak również skomplikowanych części zaawansowanych maszyn. Obróbka cnc umożliwia kształtowanie przedmiotów m.in. z takich materiałów jak: stal i stal nierdzewna, aluminium, mosiądz czy superstopy żaroodporne.

Obróbka skrawaniem metali w Lukas Metal Łódź

Istnieją liczne rodzaje obróbki skrawaniem, które odróżnia ilość usuniętego materiału, rodzaj naddatku, uzyskany efekt oraz rodzaj użytego narzędzi użytych do pracy. Dwa podstawowe, to obróbka ścierna i obróbka wiórowa.
Obróbka metali ścierna to proces, podczas którego wykorzystywane są narzędzia o nieokreślonej geometrii, przy pomocy których obrabiany materiał uzyskuje gładki kształt. Głębokość skrawania jest w tym przypadku niewielka, a naddatek to drobne wióry lub pył. Tego rodzaju obróbka to przede wszystkim: szlifowanie, gładzenie, polerowanie.
Z kolei obróbka wiórowa to metoda, w której do usunięcia dużej ilości zbędnego materiału wykorzystywane są narzędzia o określonej geometrii. Rodzaje wiórowej obróbki skrawaniem to:

  • toczenie cnc – obrabiany przedmiot obraca się wokół własnej osi, a narzędzie skrawające usuwa z niego nadmiar materiału (powstają wałki, tuleje),
  • frezowanie cnc – narzędzia skrawające (frezy) obracają się lub poruszają wzdłuż obrabianego materiału (powstają różne kształty: płaskie, trójwymiarowe),
  • wytaczanie – stosowane w celu zwiększenia średnicy lub chropowatości otworu,
  • wiercenie – narzędzie w skrawające w kształcie wiertła wykorzystywane jest do tworzenia otworów,
  • dłutowanie – narzędzie skrawające, którym jest dłuto usuwa nadmiar materiału z obrabianego przedmiotu przy pomocy uderzeń (tworzenie rowków i wgłębień w materiale)

Dodatkowo, ze względu na etapy wyróżniamy:

  • obróbkę skrawaniem wstępną,
  • obróbkę skrawaniem kształtującą,
  • obróbkę skrawaniem wykańczającą.

Usługi obróbki metali w naszej firmie – dlaczego my?

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług z zakresu obróbki metali. Wykorzystujemy bogate doświadczenie, stale aktualizowaną wiedzę, najnowocześniejsze narzędzia i maszyny, by nasze realizacje zaspokajały potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających projektów klientów. Wysoka jakość naszych usług to również precyzja, profesjonalizm i transparentne warunki współpracy.
Firma Lukas Metal zaprasza do zapytań klientów z Łodzi, ale nie tylko. Jeśli szukasz sprawdzonego partnera w biznesie, to skontaktuj się z nami.